Exportní agentura (daně v Dubaji)

SPAM

Odesláno z e-mailu: info@exportni-agentura.cz
Odkaz na stránku:www.exportni-agentura.cz

Obsah spamu:

Přinášíme zajímavé informace z Arabského zálivu.

Daně v Dubaji

Už jste slyšeli, že Dubaj je město, kde se neplatí žádné daně? Je to skutečně pravda? Jaká je realita? Čtěte a dozvíte se víc.
Daňový systém v Dubaji, stejně jako v každé jiné zemi, má svá místní specifika. Státní náboženství, Islám, zakazuje přijímání peněz, které nebyly právoplatně vydělány. Z tohoto důvodu je výběr daní proti základním zásadám Islámu. Ale pokud osoba, která peníze legálně vydělala, se sama rozhodne dobrovolně daně zaplatit, může to tak beztrestně udělat. A v takovém případě je vše v souladu s místním náboženstvím a zákony země. Takže nějaké daně se v Dubaji přeci jen platí, ale jak je to v případě právnických osob?
Free-zones / Free-zone companies

Dubaj podporuje příliv zahraničních investic budováním tzv. Volných zón (Free zones). V Dubaji funguje přibližně 18 takovýchto zón a dalších 9 z ón je v přípravě nebo ve výstavbě. Volné zóny umožňují založení tzv. Free-zone company (extrémně jednoduché a anonymní zřízení právnické osoby, která neplatí žádné korporátní daně). Tyto společnosti se většinou specializují na vybraná odvětví ekonomiky (IT, transport, média, bankovnictví). Jednou z nejznámějších Volných zón je např. Dubai Silicon Oasis Authority, která se specializuje na provozování off-shore center pro mezinárodní IT firmy.

Většina právnických osob založených jako Free-zone company neplatí v Dubaji žádné daně. Výjimkou jsou firmy v oblasti ropného průmyslu a bankovnictví. Daně z těžby a zpracování ropy jsou dominantním příjmem státního rozpočtu v tak velkém rozsahu, že ostatní odvětví ekonomiky mohou být od daní úplně osvobozeny.

Kdo pak platí daně?

Téměř nikdo. A pokud přeci jen někdo, tak jsou to zejména spotřebitelé. V Dubaji jsou vysoké daně uvaleny na produkty a služby, které podporují nezdravý životní styl (alkohol, noční zábava), ale patří sem i využívání hotelových služeb. Toto jsou zároveň i jediné oblasti ekonomiky, které jsou v Dubaji reálně zdaňovány.

Zaujaly Vás možnosti, které tento region nabízí? S některými problémy Vám dokážeme pomoci.

Více na www.exportni-agentura.cz

Naše kontaktní adresa:
Exportní agentura
Pobřežní 249/46
18600 Praha 8
Česká republika

Exportní agentura

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *